Masterbatch Nedir ?
     

•  Masterbatch Nedir ?

•  Renk Kartelası

•  Kalite
 
 
Masterbatch Nedir ?Plastik sektöründeki ( otomotiv, film, enjeksiyon, ambalaj, oyuncak, tekstil, elyaf / iplik, rafya, ev gereçleri, kablo, boru ) tüm uygulamalarda istenilen hammadde (LDPE, HDPE, PP, PVC, ABS, PS, PA, SAN, PBT, PET VB. ) ve koşullarda renklendirme ve istenilen özelliklerin elde edilmesi için siyah, beyaz, renkli, katkı, compound masterbatchlerimiz başarıyla kullanılabilmektedir. 

Geniş renk yelpazesiyle; müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre alternatif çözümler, yeni ürünler üretmek için AR-GE laboratuvarımız uzman ekibiyle hizmetinizdedir. 

Masterbatch , termoplastik polimerin eritilip şekillendirilmesi aşamasında polimere rengini veren granül formdaki renklendiricidir.Pigment ve katkı maddelerinin bir ısı işlemi yardımıyla bir taşıyıcı bir polimere disperse edilmesi (yedirilmesi)
sonucunda elde edilen konsantre bir karışımdır.

Beyaz masterbatch’ler; süt beyazı, buz beyazı, beyaz eşya beyazı ve diğer tonlarda olmaktadır. Siyah masterbatch’ler; mavimsi, kahvemsi, şeffaf siyah ve diğer tonlardadır. Renkli masterbatch’ler; sarı, kırmızı. yeşil, mavi, diğer tüm ara renklerde ve tüm tonlarda olabilirler.

Taşıyıcı polimer seçilirken, renklendirilmek istenen ürünün ana polimeriyle uyum ve son ürünü elde etmek için uygulanacak işlem göz önüne alınarak bir seçim yapılır. Ve son ürünün renk kalitesinde sorun yaşamamak için; taşıyıcı polimerin akışkanlığı, renklendirilecek polimerin akışkanlığından yüksek bir polimer seçilmelidir.